Kā darbojas lāzera griezējs?

Lāzergriešanas tehnoloģija attiecas uz lāzera stara izmantošanu materiālu griešanai. Šī tehnoloģija ir novedusi pie daudzu rūpniecisku procesu izgudrošanas, kas ir no jauna definējuši ražošanas līniju ātrumu un rūpnieciskās ražošanas pielietojumu jaudu.

Lāzergriešanair salīdzinoši jauna tehnoloģija. Lāzera vai elektromagnētiskā starojuma stiprums tiek izmantots dažādas stiprības materiālu griešanai. Šī tehnoloģija ir īpaši izmantota, lai paātrinātu ražošanas līnijas procesus. Lāzera staru izmantošana rūpnieciskās ražošanas lietojumprogrammās ir īpaši izplatīta konstrukciju un/vai cauruļvadu materiālu formēšanā. Salīdzinot ar mehānisko griešanu, lāzergriešana nepiesārņo materiālu fiziskā kontakta trūkuma dēļ. Turklāt smalkā gaismas strūkla uzlabo precizitāti, kas ir ļoti svarīgs faktors rūpnieciskos lietojumos. Tā kā ierīcei nav nodiluma, datorizētā strūkla samazina dārgā materiāla deformācijas vai pakļaušanas intensīvam karstumam iespējamību.

Šķiedru lāzergriešanas iekārta lokšņu metālam – nerūsējošajam tēraudam un oglekļa tēraudam

Process

Tas ietver lāzera stara izstarošanu, stimulējot kādu lāzera materiālu. Stimulācija notiek, kad šis materiāls, vai nu gāze, vai radiofrekvence, tiek pakļauts elektriskām izlādēm korpusā. Kad lāzera materiāls ir stimulēts, stars tiek atstarots un atstarots no daļēja spoguļa. Tam ļauj uzkrāt spēku un pietiekamu enerģiju, pirms tas izplūst kā monohromatiskas koherentas gaismas strūkla. Šī gaisma tālāk iziet cauri lēcai un tiek fokusēta intensīvā starā, kura diametrs nekad nepārsniedz 0,0125 collas. Atkarībā no griežamā materiāla stara platums tiek regulēts. To var izgatavot pat 0,004 collas. Saskares punkts uz virsmas materiāla parasti tiek atzīmēts ar "caurduršanas" palīdzību. Jaudas impulsa lāzera stars tiek virzīts uz šo punktu un pēc tam gar materiālu atbilstoši prasībām. Šajā procesā tiek izmantotas dažādas metodes:

• Iztvaikošana
• Izkausēt un izpūst
• Izkausēt, izpūst un sadedzināt
• Termiskās sprieguma plaisāšana
• Rakstīšana
• Aukstā griešana
• Dedzināšana

Kā darbojas lāzergriešana?

Lāzergriešanair rūpniecisks pielietojums, ko iegūst, izmantojot lāzera ierīci, lai izstarotu ģenerēto elektromagnētisko starojumu, izmantojot stimulētu emisiju. Iegūtā "gaisma" tiek izstarota caur zemas diverģences staru kūli. Tas attiecas uz virzītas lielas jaudas lāzera izejas izmantošanu materiāla griešanai. Rezultātā materiāls tiek ātrāk kausēts un izkausēts. Rūpniecības sektorā šī tehnoloģija tiek plaši izmantota materiālu, piemēram, smago metālu loksņu un stieņu, kā arī dažāda izmēra un stipruma rūpniecisko komponentu, apdedzināšanai un iztvaicēšanai. Šīs tehnoloģijas izmantošanas priekšrocība ir tā, ka pēc vēlamās izmaiņas gruži tiek aizpūsti ar gāzes strūklu, piešķirot materiālam kvalitatīvu virsmas apdari.

CO2 lāzergriešanas iekārtas 

Ir vairāki dažādi lāzera pielietojumi, kas paredzēti specifiskai rūpnieciskai lietošanai.

CO2 lāzeri darbojas ar mehānismu, ko nosaka līdzstrāvas gāzes maisījums vai radiofrekvences enerģija. Līdzstrāvas konstrukcijā tiek izmantoti elektrodi rezonatorā, savukārt RF rezonatoriem ir ārējie elektrodi. Rūpnieciskajās lāzergriešanas iekārtās tiek izmantotas dažādas konfigurācijas. Tos izvēlas atkarībā no veida, kādā lāzera stars tiks apstrādāts ar materiālu. “Kustīgo materiālu lāzeri” sastāv no stacionāras griešanas galviņas, un materiāla pārvietošanai zem tās galvenokārt ir nepieciešama manuāla iejaukšanās. “Hibrīdlāzeru” gadījumā ir galds, kas pārvietojas pa XY asi, nosakot stara piegādes ceļu. “Lidojošās optikas lāzeri” ir aprīkoti ar stacionāriem galdiem un lāzera staru, kas darbojas horizontāli. Šī tehnoloģija tagad ir ļāvusi griezt jebkuru virsmas materiālu ar vismazākajiem darbaspēka un laika ieguldījumiem.

Saistītie produkti

Atstājiet savu ziņojumu:

WhatsApp +8615871714482